10    11    12    13    14    Hodie    15    16    17    18    19   

Rubrics 1960 : Kalendarium: December 2014

Jan     Feb     Mar     Apr     Maj     Jun     Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec

Diesde TemporeSanctorumd.h.
01 Feria II infra Hebd I Adventus    III. classis

_

Mon
02 Feria III infra Hebd I Adventus    III. classis S. Bibianae Virginis et Martyris    III. classis Tue
03 Feria IV infra Hebd I Adventus    III. classis S. Francisci Xaverii Confessoris    III. classis Wed
04 Feria V infra Hebd I Adventus    III. classis S. Petri Chrysologi Episcopi Confessoris Ecclesiae Doctoris    III. classis Thu
05 Feria VI infra Hebd I Adventus    III. classis S. Sabbae Abbatis    Feria Fry
06 Sabbato infra Hebd I Adventus    III. classis S. Nicolai Episcopi et Confessoris    III. classis Sat
07 Dominica II Adventus    I. classis

_

Sun
08 Feria II infra Hebd II Adventus    III. classis In Conceptione Immaculata Beatae Mariae Virginis    I. classis Mon
09 Feria III infra Hebd II Adventus    III. classis

_

Tue
10 Feria IV infra Hebd II Adventus    III. classis S. Melchiadis Papae et Mart    Feria Wed
11 Feria V infra Hebd II Adventus    III. classis S. Damasi Papae et Confessoris    III. classis Thu
12 Feria VI infra Hebd II Adventus    III. classis Beatae Mariae Virginis de Guadalupe    III. classis Fry
13 Sabbato infra Hebd II Adventus    III. classis S. Luciae Virginis et Martyris    III. classis Sat
14 Dominica III Adventus    I. classis

_

Sun
15 Feria II infra Hebd III Adventus    III. classis

_

Mon
16 Feria III infra Hebd III Adventus    III. classis S. Eusebii Episcopi et Martyris    III. classis Tue
17 Feria IV Quattuor Temporum Adventus    II. classis

_

Wed
18 Feria V infra Hebd III Adventus    II. classis

_

Thu
19 Feria VI Quattuor Temporum Adventus    II. classis

_

Fry
20 Sabbato Quattuor Temporum Adventus    II. classis

_

Sat
21 Dominica IV Adventus    I. classis

_

Sun
22 Feria II infra Hebd IV Adventus    II. classis

_

Mon
23 Feria III infra Hebd IV Adventus    II. classis

_

Tue
24

_

In Vigilia Nativitatis Domini    I. classis Wed
25

_

In Nativitate Domini    I. classis Thu
26

_

S. Stephani Protomartyris    II. classis Fry
27

_

S. Joannis Apostoli et Evangelistae    II. classis Sat
28 Dominica Infra Octavam Nativitatis    II. classis Ss. Innocentium    II. classis Sun
29

_

Die quinta post Nativitatem - S. Thomae M.    II. classis Mon
30

_

Die sexta post Nativitatem    II. classis Tue
31

_

Die septima post Nativitatem    II. classis Wed