2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021    Hodie    2022    2023    2024    2025    2026    2027    2028    2029    2030    2031    2032   

Rubrics 1960 : Ordo: November 2022

Jan     Feb     Mar     Apr     Maj     Jun     Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec

Diesde TemporeSanctorumd.h.
01 Scriptura: Feria Tertia infra Hebdomadam XXI post Octavam Pentecostes V. Octobris    IV. classis Omnium Sanctorum    I. classis Tue
02 Tempora: Feria Quarta infra Hebdomadam XXI post Octavam Pentecostes V. Octobris    IV. classis In Commemoratione Omnium Fidelium Defunctorum    I. classis Wed
03 Feria Quinta infra Hebd XXI post Octavam Pentecostes V. Octobris    IV. classis Thu
04 Commemoratio: Ss. Vitalis et Agricolæ, Martyrum S. Caroli Episcopi et Confessoris    III. classis Fri
05 Sanctae Mariae Sabbato    IV. classis Tempora: Sabbato infra Hebdomadam XXI post Octavam Pentecostes V. Octobris    IV. classis Sat
06 Dominica XXII Post Pentecosten III. Novembris    II. classis Sun
07 Feria Secunda infra Hebd XXII post Octavam Pentecostes III. Novembris    IV. classis Mon
08 Feria Tertia infra Hebd XXII post Octavam Pentecostes III. Novembris    IV. classis Commemoratio ad Laudes tantum: Ss. Quatuor Coronatorum Martyrum Tue
09 Commemoratio: S. Theodori Martyris In Dedicatione Basilicæ Ss. Salvatoris    II. classis Wed
10 Commemoratio: Ss. Tryphonis et Sociorum Mártyrum S. Andreæ Avellini Confessoris    III. classis Thu
11 Commemoratio: S. Mennæ Mártyris S. Martini Episcopi et Confessoris    III. classis Fri
12 Scriptura: Sabbato infra Hebdomadam XXII post Octavam Pentecostes III. Novembris    IV. classis S. Martini Papæ et Martyris    III. classis Sat
13 Dominica XXIII Post Pentecosten IV. Novembris    II. classis Sun
14 Scriptura: Feria Secunda infra Hebdomadam XXIII post Octavam Pentecostes IV. Novembris    IV. classis S. Josaphat Episcopi et Martyris    III. classis Mon
15 Scriptura: Feria Tertia infra Hebdomadam XXIII post Octavam Pentecostes IV. Novembris    IV. classis S. Alberti Magni Episcopi Confessoris et Ecclesiæ Doctoris    III. classis Tue
16 Scriptura: Feria Quarta infra Hebdomadam XXIII post Octavam Pentecostes IV. Novembris    IV. classis S. Gertrudis Virginis    III. classis Wed
17 Scriptura: Feria Quinta infra Hebdomadam XXIII post Octavam Pentecostes IV. Novembris    IV. classis S. Gregorii Thaumaturgi Episcopi et Confessoris    III. classis Thu
18 Scriptura: Feria Sexta infra Hebdomadam XXIII post Octavam Pentecostes IV. Novembris    IV. classis In Dedicatione Basilicarum Ss. Apostolorum Petri et Pauli    III. classis Fri
19 Commemoratio: S. Pontiani Papæ et Martyris S. Elisabeth Viduæ    III. classis Sat
20 Dominica XXIV et Ultima Post Pentecosten V. Novembris    II. classis Sun
21 Scriptura: Feria Secunda infra Hebdomadam XXIV post Octavam Pentecostes V. Novembris    IV. classis In Præsentatione Beatæ Mariæ Virginis    III. classis Mon
22 Scriptura: Feria Tertia infra Hebdomadam XXIV post Octavam Pentecostes V. Novembris    IV. classis S. Cæciliæ Virginis et Martyris    III. classis Tue
23 Commemoratio: S. Felicitatis Martyris S. Clementis I Papæ et Martyris    III. classis Wed
24 Commemoratio: S. Chrysogoni Martyris S. Joannis a Cruce Confessoris et Ecclesiæ Doctoris    III. classis Thu
25 Scriptura: Feria Sexta infra Hebdomadam XXIV post Octavam Pentecostes V. Novembris    IV. classis S. Catharinæ Virginis et Martyris    III. classis Fri
26 Commemoratio: S. Petri Alexandrini Martyris S. Silvestri Abbatis    III. classis Sat
27 Dominica I Adventus    I. classis Sun
28 Feria II infra Hebd I Adventus    III. classis Mon
29 Feria III infra Hebd I Adventus    III. classis Commemoratio ad Laudes tantum: S. Saturnini Martyris Tue
30 Feria IV infra Hebdomadam I Adventus    III. classis S. Andreæ Apostoli    II. classis Wed

Versions      Credits      Download      Rubrics      Technical      Help

Compare Calendars