2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    Hodie    2018    2019    2020    2021    2022    2023    2024    2025    2026    2027   

Rubrics 1960 : Kalendarium: Junius 2017

Jan     Feb     Mar     Apr     Maj     Jun     Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec

Diesde TemporeSanctorumd.h.
01 Scriptura: Feria V infra Hebd post Ascensionem    IV. classis S. Angelae Mericiae Virginis    III. classis Thu
02 Feria VI infra Hebd post Ascensionem    IV. classis Commemoratio ad Laudes tantum: Ss. Marcellini, Petri, atque Erasmi Martyrum Fri
03 Sabbato in Vigilia Pentecostes    I. classis

_

Sat
04 Dominica Pentecostes    I. classis

_

Sun
05 Die II infra octavam Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Mon
06 Die III infra octavam Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Tue
07 Feria Quarta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Wed
08 Die Quinta infra octavam Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Thu
09 Feria Sexta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Fri
10 Sabbato Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavae I classis

_

Sat
11 Dominica Sanctissimae Trinitatis    I. classis

_

Sun
12 Scriptura: Feria Secunda infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Joannis a S. Facundo Confessoris    III. classis Mon
13 Scriptura: Feria Tertia infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Antonii de Padua Confessoris et Ecclesiae Doctoris    III. classis Tue
14 Scriptura: Feria Quarta infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Basilii Magni Confessoris et Ecclesiae Doctoris    III. classis Wed
15 Festum Sanctissimi Corporis Christi    I. classis

_

Thu
16 Feria VI infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Fri
17 Scriptura: Sabbato infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Gregorii Barbadici Episcopi Confessoris    III. classis Sat
18 Dominica II Post Pentecosten    II. classis

_

Sun
19 Scriptura: Feria II infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Julianae de Falconeriis Virginis    III. classis Mon
20 Feria III infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis Commemoratio ad Laudes tantum: S. Silverii Papae et Martyri Tue
21 Scriptura: Feria IV infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Aloisii Gonzagae Confessoris    III. classis Wed
22 Scriptura: Feria V infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Paulini Episcopi et Confessoris    III. classis Thu
23 Sanctissimi Cordis Domini Nostri Jesu Christi    I. classis

_

Fri
24 Scriptura: Sabbato infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis In Nativitate S. Joannis Baptistae    I. classis Sat
25 Dominica III Post Pentecosten    II. classis

_

Sun
26 Scriptura: Feria secunda infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis Ss. Joannis et Pauli Martyrum    III. classis Mon
27 Feria tertia infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Tue
28 Scriptura: Feria quarta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis In Vigilia Ss. Petri et Pauli Apostolorum    II. classis Wed
29 Tempora: Feria quinta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis SS. Apostolorum Petri et Pauli    I. classis Thu
30 Scriptura: Feria sexta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis In Commemoratione S. Pauli Apostoli    III. classis Fri